Склад:
1 капсула містить: активні інгредієнти:
вітамін D3 — 4000 МО [100 µg (мкг)], вітамін К2 MK-7 – 100 µg (мкг);
допоміжні речовини:
наповнювачі: діоксид кремнію аморфний (орісіл), мікрокристалічна целюлоза, кальцію стеарат, натрію кроскармелоза, лактоза; оболонка капсули: желатин.
Форма випуску:
1 капсула масою нетто 320 mg (мг) ± 7 %.
Без ГМО.
Властивості:
Вітамін D3і K2— жиророзчинні вітаміни, що мають синергічну дію– мають різноманітну дію та сприяють утворенню гомеостазу на рівні органів, тканин і клітин. Коли рівень вітаміну D3 підвищується, може сформуватися дефіцит вітаміну К2 - організм витрачає більше вітаміну К2 на активацію білків, тим самим виснажуючи внутрішні запаси вітаміну К2. Вітаміни D3 та К2 покращують чутливість рецепторів до інсуліну, сприяють зниженню рівня тригліциридів та ЛПНЩ у крові.
Вітамін D3
Найважливішою функцією вітаміну D3 є регулювання метаболізму кальцію та фосфатів, що сприяє правильній мінералізації кісток. Він необхідний для функціонування паращитовидних залоз, кишечнику, нирок і кісткової системи. Відіграє істотну роль в абсорбції кальцію і фосфатів з кишечнику, у транспорті мінеральних солей і в процесі кальцифікації кісток, регулює виведення кальцію і фосфатів нирками. Концентрація іонів кальцію впливає на ряд важливих біохімічних процесів, що зумовлюють підтримку тонусу мʼязів скелетної мускулатури, беруть участь у проведенні нервового збудження та впливають на згортання крові. Вітамін D3 також бере участь у функціонуванні імунної системи, що впливає на виробництво лімфокінів а також бере участь у поділі клітин.
Вітамін D3— приймає участь у регулюванні обміну вуглеводів та жирів, збільшує міцність кісткової тканини, кальцій не засвоюється без вітаміну D3, відома роль вітаміну D3 узниженні ризику розвитку ракових новоутворень, насамперед це стосується злоякісних новоутворень грудей і товстого кишечнику. Зменшує ризик розвитку цукрового діабету. Вітамін D3 впливає на вуглеводний обмін, знижуючи рівень інсуліну у крові. Відомо, що вітамін D3 бере участь в утворенні серотоніну – гормону радості.
Нестача вітаміну D3 в їжі, послаблення його всмоктування, дефіцит кальцію, а також відсутність експозиції на сонячне світло призводять у дорослих – до остеомаляції, у вагітних жінок – до появи симптомів тетанії і неутворення зубної емалі у немовлят.
У період вагітності або годування груддю вітамін D3 повинен надходити до організму в необхідній кількості.
Жінкам у період менопаузи, які часто хворіють на остеопороз, у звʼязку з гормональними порушеннями необхідно підвищити дозу вітаміну D3.
Вітамін К2 — вітамін K2 (менахінон-7 – найбільш біодоступна форма вітаміну К2) сприяє всмоктуванню вітаміну D3, активує білкові сполуки, що забезпечують згортання крові та обмін кальцію, а також відповідають за роботу серцевого м'яза. Але найбільшою з них є регуляція рівня кальцію, тобто, цей мікроелемент відповідає за кальцифікацію кісток і запобігає накопиченню мінералу у кровоносних судинах.
Рекомендації до застосування:
може бути рекомендована як додаткове джерело вітамінів D3 і К2 з метою профілактики їх дефіциту. Сприяє зміцненню опорно–рухового апарату, підтримці еластичності суглобів, нормалізації засвоєння кальцію і фосфору, відновленню процесів репарації шкірних покривів, належного функціонування мʼязової та імунної системи.
Контроль та відповідна корекція рівня вітаміну D3 важливі при цукровому діабеті, метаболічному синдромі, ожирінні, остеопорозі, аутоімунних (зокрема ревматоїдному артриті) та дерматологічних захворюваннях (зокрема атопічному дерматиті), при порушеннях репродуктивного здоров’я у жінок та чоловіків, а також за наявності гострих або хронічних інфекційних захворювань.
У період вагітності або годування груддю вітаміни D3 та К2 повинні надходити до організму у необхідній кількості. Вітамін D3 та К2 слід застосовувати у період вагітності лише у разі потреби у строго рекомендованому дозуванні відповідно до рекомендацій лікаря.
Перед вживанням рекомендована консультація лікаря.
Спосіб застосування та рекомендована добова доза:
вживати дорослим по 1 капсулі 1 раз на добу під час першого прийому їжі.
Термін застосування:
1–2 місяці. В подальшому термін вживання визначає лікар індивідуально.
Не є лікарським засобом.
Протипоказання:
індивідуальна несприйнятливість компонентів, гіперкальціємія, гіпервітаміноз вітаміну D і К, ниркова остеодистрофія з гіперфосфатемією, кальцієвий нефроуролітіаз. При порушенні згортання крові прийом можливий лише за призначенням лікаря.
Застереження щодо застосування:
не перевищувати рекомендовану кількість для щоденного споживання, не слід використовувати як заміну повноцінного раціону харчування..
Строк придатності:
24 місяці від дати виробництва.
Умови зберігання:
зберігати в оригінальній упаковці в сухому, захищеному від світла і недоступному для дітей місці за температури від 4 °С до 25 °С.