Захворювання травної системи зустрічаються найчастіше. Найбільш значущою проблемою сучасної гастроентерології є запальні хвороби кишечника, до яких належать гастрити, ентероколіти, виразкові коліти, гепатити.
Незважаючи на широку поширеність патологій шлунка та кишечника, досі не визначено етіологію та патогенез багатьох запальних процесів у травному тракті, що ускладнює своєчасну діагностику та відповідне лікування навіть за наявності широкого спектру застосовуваних лікарських засобів.
Класифікація засобів від кишківника
Різні патології органів травлення вимагають застосування різних за складом та механізмом дії препаратів від кишечнику та шлунку. У терапії використовують такі ліки:
- Антацидні – препарати, що нейтралізують кислотність травних соків (Фосфалюгель, Гіалера, Ренні, Альмагель-Нео).
- Альгінати – засоби, які при взаємодії з соляною кислотою та пепсином утворюють гель, що захищає слизову оболонку від їдкого вмісту (Гавіскон подвійної дії, Гавіскон, Де-Нол).
- Антисекреторні препарати, які нормалізують продукцію соляної кислоти з різними мішенями: Н2-блокатори гістамінових рецепторів (Ранітидин, Квамател), інгібітори протонної помпи (Нольпаза, Контролок, Омез).
- Прокінетики – продукти, що стимулюють моторну функцію органів (Моторікс, Мотіліум, Ітомед).
- Спазмолітики – препарати, що усувають спазми м'язів органів шлунково-кишкового тракту (Дуспаталін, Но-Шпа, Спазмалгон, Метеоспазмил, Апілак Гріндекс).
- Ферментні травні препарати – замінники або природні ферменти, що сприяють перетравленню їжі (Креон, Тріметабол, Фестал Нео).
- Проносні – препарати, що розріджують калові маси та стимулюють їх проходження прямою кишкою (Кучику, Магнікум, Піколакс, Фітолакс).
- Антидіарейні – нормалізують травлення та попереджають діарею (Лопедіум, Лоперамід).
- Антимікробні препарати (антибіотики): антибіотики в схемах ерадикації Helicobacter pylori (Де-Нол, Сумамед, Пілобакт Нео, Фромілід, Азиклар), антибіотики, що застосовуються при лікуванні діареї (Ципрофлоксацин Євро), інші антимікробні засоби від шлунку (Ніфуроксазид Ріхтер, Альфа Нормікс).
- Протизапальні – усувають запальні процеси в кишечнику та шлунку (Салофальк, Гастритол).
- Пробіотики – комплекс «дружніх» людині бактерій, які коригують склад мікробіоти шлунка та пригнічують зростання патогенних мікроорганізмів (Лінекс, Ентерол, Завіцефта).
- Оральні регідратаційні солі – відновлюють водно-сольовий баланс при частій діареї, блюванні (Регідрон Біо, Регідрон Євро).
- Ентеросорбенти – пов'язують та виводять токсини, метаболіти, бактерії (Смекта, Смектосорб, Ентеросгель).
- Вітрогінні та піногасні композиції – пригнічують надлишкове газоутворення, усувають кольки (Афлетін, Боботик).
- Протиблювотні, що прискорюють проходження калових мас (Метоклопрамід-Дарниця, Церукал, Воміканд-МД, Домрид) і т.д.
Хвороби ШКТ призводять до тяжких ускладнень. Спостерігається розвиток резистентності до традиційної терапії, деструкція інтрамурального нервового апарату кишки, зміни умовно-патогенної мікрофлори, порушення функцій імунної системи кишечника. Їх наслідком є рання інвалідизація та необхідність застосування сучасних кращих ліків від кишківника.
Де купити?
Хороші ліки від шлунку та кишечнику можна замовити та купити за допомогою сервісу «Аптека Поруч». Тут є широкий асортимент препаратів від шлунка різних груп за доступною ціною. Всі продукти мають ліцензії та сертифікати міжнародного зразка. Ліки від шлунка високої якості, тільки оригінали можна купити лише в один клік.