Препарати від високого артеріального тиску

  • Широкий вибір товарів в наявності ⭐ низькі ціни ⭐ знижки
  • Каталог "Від підвищеного тиску", інструкції, аналоги, показання.
  • Обслуговуваємо всю Україну: Київ, Львів, Дніпро, Харків, Одеса та інші.
Сортувати за

Високий артеріальний тиск, або гіпертонія – одне з найпоширеніших захворювань. Воно діагностовано у 32% українців (понад 12 млн. осіб). Але реальна цифра набагато більша, оскільки понад 700 млн. людей в Україні не звертаються до лікаря при підвищеному тиску або приймають препарати від гіпертонії без призначення фахівця.

Визначення хвороби та принципи лікування

Гіпертонія – порушення, при якому в кровоносних судинах спостерігається підвищений тиск (³ 140/90 мм рт. ст.). За відсутності адекватного лікування артеріальна гіпертензія (АГ) може призвести до серцево-судинних патологій. Вона є причиною високої смертності від інфаркту, інсульту, серцевої недостатності та ін.

Відповідно до рекомендацій Європейського товариства кардіологів та Європейського товариства гіпертонії, для призначення препаратів від підвищеного артеріального тиску слід враховувати:

  • рівні систолічного та діастолічного артеріального тиску;
  • рівень серцево-судинного ризику.

Фахівці рекомендують застосовувати препарати від високого тиску при гіпертензії 2 та 3 ст. На початковій стадії достатньо змінити спосіб життя та лікувати захворювання, що викликають підвищення тиску. Але рішення про терміни призначення засобів від гіпертонії приймається з урахуванням загального серцево-судинного ризику.

За рекомендацією Європейського товариства кардіологів, для лікування високого артеріального тиску допускається використання 7 основних класів антигіпертензивних препаратів.

Класифікація засобів від високого артеріального тиску

Препарати від високого тиску поділяються на нейротропи, міотропи та ін. А нейротропні медикаменти своєю чергою поділяються на:

  • Знижуючі тонус вазомоторних центрів у довгастому мозку за рахунок активації солітарного тракту (Клофелін, Гуанфацин). Їх призначають для усунення гіпертонічного кризу. Це найсильніші засоби центральної дії.
  • Блокуючі вегетативні ганглії (Пентамін, Гігроній).
  • Симпатолітики (Резерпін).
  • Блокатори адренорецепторів – α-адреноблокатори, β-адреноблокатори та β-, α-адреноблокатори (Конкор, Тонорма, Небілет, Бісопролол-Тева).

До препаратів, що впливають на системне гуморальне регулювання підвищеного артеріального тиску, відносяться:

  • блокатори ангіотензинперетворюючого ферменту (Каптопрес-Дарниця, Діокор);
  • інгібітори АТ1 (Лозартан, Вальсакор);
  • інгібітори вазопептидаз (Омапатрилат) – це ліки нового покоління, що ефективно знижують високий пульсовий тиск (різницю верхнього та нижнього) на 8 пунктів, тоді як за той же курс застосування Еналаприлу знижує на 4 пункти.

Міотропні препарати класифікуються на:

  • ліки, що впливають на іонні канали – кальцієві, калієві, донатори NO;
  • діуретики, що впливають на водно-сольовий обмін.

Сучасні лікарські засоби від високого та підвищеного АТ, як правило, мають комбіновану формулу:

  • Ко-Амлеса, Трипліксам, Ко-Пренеса – інгібітор АПФ + діуретик + інгібітор кальцієвих каналів;
  • Ноліпрел – інгібітор АПФ + діуретик;
  • Тонорма – блокатор β1-адренорецепторів + діуретик тривалої дії + антагоніст кальцієвого потоку;
  • Небілет – блокатор β1-адренорецепторів + донатор оксиду азоту та ін.

Особлива стратегія призначення та підбору препаратів від підвищеного артеріального тиску існує в лікуванні у літніх та старих хворих. До недавнього часу наводилися дані, що хороші результати давала антигіпертензивна терапія тих людей похилого віку, у кого був вихідний підвищений показник 160 мм рт. ст., який потім знижувався до рівня <150 мм рт. ст.

Але сьогоднішні дослідження довели ефективність використання комбінованих препаратів від підвищеного тиску (діуретик + інгібітор АПФ) у осіб віком від 80 років із вихідним систолічним показником >160 мм рт. ст. При цьому суттєво знижувався підвищений ризик серцево-судинних захворювань та загальної смертності.

Також існують різні стратегічні підходи щодо лікування молодих пацієнтів. Так, наприклад, використовуються різні групи ліків від високого тиску при підвищеному діастолічному та нормальному систолічному значенні, при високих показниках верхнього тиску.

Комбіновані ліки від гіпертонії показали свою ефективність і при лікуванні пацієнтів із цукровим діабетом. Оскільки контролювати підвищений артеріальний тиск при діабеті складніше, більшість пацієнтів у всіх дослідженнях отримували комбіновану терапію. Наприклад, поєднувалися формули в препаратах від підвищеного тиску:

  • тіазидоподібні діуретики + інгібітори РАС – Діокор, Ноліпрел;
  • антагоністи кальцію + блокатори РАС – Тіара Тріо, Екватор та ін.

Препарати підбиралися з урахуванням взаємодії з інсуліном.

Ефективні схеми можливі лише за умови консультації фахівця та підбору засобу від високого тиску з урахуванням безлічі факторів (стать, вік) та супутніх захворювань.

Де купити?

Засоби від підвищеного тиску можна придбати в інтернет-магазині «Аптека Поруч». Тут представлений широкий вибір різних за складом та ціною ліків від вітчизняних та зарубіжних виробників. Замовлення можна оформити лише в один клік. Ціни на сайті на медичні препарати та їх аналоги доступні кожному покупцеві. Усі ліки від підвищеного тиску мають ліцензію та сертифікати міжнародного зразка.